Vintage

Something Different for Joomla

Nie jesteś sam PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
01.11.2012.

Głównym polem Twojego działania jest macierzysta placówka i Twoi podopieczni Daj jednak sobie i swoim uczniom możliwość poczucia, że jesteście częścią dużej, mającej olbrzymi dorobek organizacji.

 

  • Jako opiekun koła LOP postaraj się wybrać i wprowadzić do rocznego planu pracy akceptowane przez LOP obchody specjalne, takie jak:

 

Tydzień Czystości Wód

1-7 kwietnia

Dni Lasu i Zadrzewień

1 kwietnia - 31 maja

Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwiecień

Święto Niezapominajki

15 maja

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

5 czerwca

Sprzątanie Świata

Wrzesień

Dni Ochrony Przyrody

1-31 października

 

 

Te obchody mają przede wszystkim znaczenie propagandowe. Przypominają dużej części naszego społeczeństwa o potrzebie ochrony przyrody i środowiska. Taką samą rolę mogą spełnić w społeczności dzieci i młodzieży.

 

Wykorzystaj te obchody do spopularyzowania działania LOP i zachęcenia dzieci i młodzieży do systematycznego, a nie tylko akcyjnego i biernego w nich uczestnictwa.

 

  • Sugestię Zarządu Okręgu LOP we Wrocławiu, skierowaną do opiekunów jest, by raz w roku zorganizować Dni lub Dzień Ligi Ochrony Przyrody.

 

Wyjątkowość tego Dnia polegałaby na wykonaniu zadań o znaczącym, propagandowym charakterze, w którym wzięliby udział uczniowie całej szkoły. Byłaby to również okazja do przedstawienia problematyki, jaką zajmują się członkowie LOP i pochwalenie się dokonaniami.

 

Członkowie Zarządu Okręgu LOP będą zainteresowani tą formą propagowania ochrony przyrody i chętnie skorzystają z zaproszenia, by być pośrednikiem w przekazywaniu dobrych doświadczeń i sukcesów w pracy z młodzieżą innym opiekunom.

 

  • Zarząd Okręgu LOP organizuje raz do roku "Sejmik ekologiczny", w którym uczestniczą wyróżniający się w pracy opiekunowie kół LOP oraz uczniowie - laureaci konkursów.

 

Mają oni możliwość poznania się, wymiany doświadczeń i spotkania z przedstawicielami władz i instytucji - sprzymierzeńcami działań Ligi.

 

  • Przy Zarządzie Okręgu LOP we Wrocławiu powołany jest i pracuje Dolnośląski Komitet Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, organizowanej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 

  • Zarząd Okręgu LOP we Wrocławiu organizuje coroczne szkolenia i wyjazdowe warsztaty ekologiczne dla opiekunów kół LOP.

 

  • W biurze Zarządu Okręgu możesz załatwić sprawy dotyczące:

 

·           prelekcji,

·           wypożyczenie filmów,

·           skorzystać z biblioteki,

·           zakupu książek przyrodniczych,

·           zakupu znaczków LOP,

·           zakupu tablic "Rośliny chronione", "Zwierzęta chronione"

 

  • W biurze zarządu Okręgu zatrudniony jest instruktor terenowy, który udziela pomocy instruktażowej i szkoleniowej opiekunom i zarządom kół LOP, współdziała przy organizowaniu zebrań założycielskich kół LOP, współdziała przy programowaniu pracy kół LOP.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Joomla Templates by JoomlaShack